Pakiet Active

Pakiet ACTIVE stworzony został z myślą o osobach aktywnych, którym doskwierają dolegliwości bólowe w czasie uprawiania sportu lub chcą sprawdzić swój stan zdrowia i zdiagnozować "słabe ogniwa" mogące prowadzić do urazów.

 

Pakiet ACTIVE pozwoli na:

 

W ramach pakietu, przeprowadzone zostanie badanie:

 

Po przeprowadzeniu wszystkich badań i testów przekażemy zalecenia co do dalszego postępowania, tak żebyś mógł zdrowo, bezpiecznie i efektywnie uprawiać wybraną przez siebie dyscyplinę sportową.

 

"Wizyta w ASGO w ramach pakietu ACTIVE, pozwoliła mi poznać nieco słabsze partie mojego ciała. Od razu jednak dostałam wskazówki i dowiedziałam się, jak ćwiczyć, aby wzmocnić ciało. Bardzo profesjonalny zespół i niezwykle przyjazna atmosfera."

Zofia Wawrzyniak, www.kobietybiegaja.pl

 

Usługi w ramach pakietu ACTIVE:

 

Badanie fizjoterapeutyczne

FMS (Functional Movement Screen) to ustandaryzowany zestaw prostych ćwiczeń, pozwalających określić tzw. „słabe ogniwo”, które hamuje osiąganie lepszych wyników sportowych lub jest odpowiedzialne za powracające kontuzje lub dolegliwości. Po zdiagnozowaniu „słabego ogniwa“, zaproponujemy stosowny zestaw ćwiczeń lub zabiegów, które należy wdrożyć, by poprawić swoją funkcjonalność.

Uzupełnieniem testu FMS są testy siły, które pozwolą określić obszary do poprawy i dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniających.

 

Badanie osteopatyczne

Współpraca osteopaty z fizjoterapeutą jest nieodłącznym elementem systemu treningowego sportowców na świecie. Badanie osteopatyczne polega na sprawdzeniu całego organizmu pod kątem funkcjonalnym, ze szczególnym uwzględnieniem układu mięśniowo-szkieletowego, narządów wewnętrznych, układu naczyniowego (tętnice i żyły), układu nerwowego, a także przebytych chorób.

Każda osoba podczas treningu i zawodów, chce odczuwać pełen komfort kondycyjny - tak, by móc skupić się na jak najlepszym wyniku. Wiemy też, że w realizacji celu przeszkadzać mogą nawet najdrobniejsze kontuzje czy dolegliwości.

Konsultacja u osteopaty, który zneutralizuje ewentualne dysfunkcje i określi, co warto poprawić, pozwoli ustrzec się przed podobnymi dolegliwościami w przyszłości.

 

Konsultacja u dietetyka

Jednym z czynników warunkujących sukces i pełen komfort w trakcie jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest odpowiednio zbilansowana dieta, dlatego też żywienie powinno być częścią strategii treningowej, niezależnie od intensywności ćwiczeń.

Sportowcom proponujemy określenie zapotrzebowania energetycznego, zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze oraz płyny, a także pomagamy w doborze odpowiedniej suplementacji diety. Proponowane przez nas diety są dostosowane do wieku, płci, masy ciała, dyscypliny, obciążeń treningowych, okresu treningowego. Ponadto określamy, co należy spożywać przed, w trakcie oraz po wysiłku.

Konsultacja ma na celu określenie potrzeb organizmu, co pozwoli na ewentualne dalsze opracowanie indywidualnej diety.

 

Badania laboratoryjne

Badanie obejmuje:

 

Przydatne informacje:

- Poznań, ul. Solidarności 36

- Poznań, ul. Krysiewicza 7/8 (całodobowo)

- Poznań, szpital im. Raszei, ul. Mickiewicza 2 (całodobowo)

- Badanie osteopatyczne: ok. 40 min.

- Badanie fizjoterapeutyczne: ok. 40 min.

- Konsultacja u dietetyka: ok. 50 min.

 

 

Koszt pakietu ACTIVE: 300 zł (łączny koszt wszystkich usług poza pakietem to 400 zł)

 

Zarezerwuj wizytę pod numerem 61 890 64 38.

 

Zapraszamy!